Forum poświęcone legendarnemu zespołowi lat 90. i najlepszej kapeli w historii muzyki grunge, jaką niewątpliwie była Nirvana

Forum poświęcony legendarnemu zespołowi lat 90. i najlepszej kapeli w historii muzyki grunge, jaką niewątpliwie była Nirvana

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2006-08-14 18:13:04

Hustler

Administrator

5362800
Skąd: Police
Zarejestrowany: 2006-08-08
Posty: 19
Punktów :   
WWW

Alice In Chains

Coś mnie ostatnio skusiło, aby ściagać z internetu Alice In Chains - zespół grający muzykę "mroczną i ciężka, lecz bardzo melodyjną". Słyszałem ich kilka piosenek i trzeba powiedzieć, że przypadły mi do gustu.
Czy ktoś coś wie więcej o tym zespole?


I feel stupid and contagious.
Here we are now. Entertain us.
Yeah.

Offline

 

#2 2006-08-14 21:01:48

Grunger

Fan

2299670
Skąd: Seattle
Zarejestrowany: 2006-08-14
Posty: 12
Punktów :   

Re: Alice In Chains

No ja mam styczność z tym zespołem już od dłuższego czasu. Jest to muzyka sklasyfikowana jako grunge\heavy metal. Samo połączenie grunge’u z heavy metalem świadczy o genialności i odwadze tej kultowej kapeli. Na pewno nie jest to łatwe. Ale zadziwiające jest to, iż wokalista Alice In Chains – Layne Staley urodził się w tym samym roku co Kurt Cobain. Jego życie także było pełne ekscesów, przeplatanych genialną muzyką. Rok 2002 przynosi Alice In Chains i fanom zespołu wielką stratę – taką samą jaką przeżyła Nirvana i wszyscy jej fani w 1994 roku. Dzień i miesiąc śmierci oraz późne znalezienie ciał obu liderów owych zespołów jest nieprawdopodobnie zgodne. Niedawno Alice In Chains reaktywowało się, grając świetny pod każdym względem koncert między innymi, także w Polsce. Chyba moją najlepszą płytą Alice In Chains jest /Dirt/. Tę płytę można porównać z /Nevermind/. Polecam utwór „Would?”, który jest w stylu grunge jeszcze nie przemieszanym tak mocno z heavy metalem (oczywiście heavy metal bardzo lubię). Alice In Chains wydało 5 płyt studyjnych, ale także płyty koncertowe np. /Unplugged/. Alice In Chains w studiu MTV pokazało swoją melodyjność i piękny, niepowtarzalny klimat mogący konkurować ze wspaniałym /Unplugged/ Nirvany. Szczeże polecam zajrzeć na okładkę płyty pt. /Alice In Chains/. Jest na niej trójnogi pies. Tę płytę darzę wielką sympatią. Alice In Chains jest perfekcyjnym zespołem z nurtu grunge i najbardziej znanym, obok takich sław jak Nirvana, Pearl Jam czy Soundgarden.

Offline

 

#3 2006-08-15 15:07:15

Hustler

Administrator

5362800
Skąd: Police
Zarejestrowany: 2006-08-08
Posty: 19
Punktów :   
WWW

Re: Alice In Chains

No to chyba nie na darmo ściągam ich dyskografię. Pamiętam jak potrafiłem puszczać z kilkanaście razy pod rząd Lithium czy Radio Friendly Unit Shifter Nirvany, może i tak samo będzie z niektórymi piosenkami Alice In Chains. Podobno kapela odcinała się od nurtu grunge, twierdząc, że grają heavy metal. Ale to nie ma znaczenia. Czytam właśnie biografię zespołu i dochodzę do wniosku, że mimo wszystko jest bardzo wiele podobieństw między Nirvaną a Alice In Chains. I niedługo się o tym pewnie przekonam.


I feel stupid and contagious.
Here we are now. Entertain us.
Yeah.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pirazyoko.pun.pl www.patriota.pun.pl www.tortownica.pun.pl www.makro09.pun.pl www.bakugan-dark-revisions.pun.pl